Motokrosový Dominik


Jako našeho dalšího ambasadora vám chceme představit Dominika Procházku, motokrosového jezdce z Pro Moto Racing Team!

 

Co je přesně motokros a jak se liší od ostatních ‘moto’ sportů?

Motokros je motocyklový sport, který má kořeny už daleko v minulosti.Začátky tohoto sportu vznikali ve vojenské službě. Závody se dříve jezdily na přírodních tratích, ale to už dnes není pravda. Motokros prošel jistým vývojem a dnes obsahuje obtížné prvky, například se staví až 40 metrů dlouhé skoky. Velkou roli tady hrají zkušenosti a přemýšlení nad samotnou jízdou, neboť trať se s každým kolem mění a jezdec se vždy musí v sekundě přizpůsobit situaci.

 

Jak jsi se dostal k motokrosovému závodění?

K motokrosu mě přivedl můj otec, který snil o tom, že se stane motokrosovým závodníkem. Bohužel jeho rodiče k motorkám celkově neměli vztah a tak, své sny vložil do mě. V tomto sportu mě stále velmi podporuje a za to mu patří obrovský dík.

 

Co považuješ za svůj zatím největší úspěch?

Pokud se budeme bavit o výsledcích, tak je to určitě Titul Mistra České republiky nebo Reprezentant České republiky na mistrovství světa. Pokud se ale budeme bavit o úspěchu životním, tak je to potom určitě schopnost dále závodit po vážném úrazu, kdy jsem 2 roky nehýbal pravou rukou a dodnes mám trvalé následky v podobě chybějícího svalu v oblasti ramene.

 

Jak se připravuješ na sezónu/závody a jak ti s přípravou pomáhá edgar.?

Ti, kteří motokrosu trošku holdují, tak asi budou vědět co si představit. Lidem, kteří tento sport neznají se pokusím trošku přiblížit náročnost. Na slovenské televizi, kde živě vysílali mistrovský závod, jeden reportér řekl: ” Vlezte si do bubnu pračky, zapněte ji a tu pračku pusťte z kopce, vždyť tu mluvíme o srdečním tepu 180-190 po dobu 45 minut.“ Přípravě na sezónu musím věnovat několik hodin denně. Edgar power Drink mi pomáhá při udržení energie nejen při kondiční přípravě mimo motorku, ale i při jízdě samotné. Na motorce musím být schopen vydržet jet naplno 45 minut a to vyžaduje značnou dávku energie, s čímž mi Edgar obrovsky pomáhá.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány jsou bohužel vždycky jiné než skutečnost. Tento sport je hodně ovlivněn financemi, které řešíme prakticky neustále. Doufám, že jednou se mi podaří sehnat dost partnerů na to, aby se můj koníček stal mým povoláním a já mohl závodit i v zahraničí. Do budoucna bych rád založil motokrosovou školu, kde bych se snažil pomáhat mladým talentovaným i méně talentovaným jezdcům plnit jejich motokrosový sen.

Pro ty, kteří se rozmýšlí nad užíváním edgar. bych rád vzkázal: „Jděte do toho! Stojí to za to!!  Sportu zdar!”

zaujal tě edgar.?

Osuška

490 

edgar.brusinka

990 
1500g

edgar.brusinka

490 
600g

edgar.čokoláda

490 
600g